Yurtdışında Üniversite Eğitimine Genel Bakış

Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine

 

açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiye'de vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. Almanya'da üniversite eğitimi ücretsizdir. Polonya, Macaristan gibi ülkelerde ise yıllık 10,000 TL gibi bütçelerle ingilizce eğitim dilinde eğitim almak mümkündür.

Yurtdışında üniversite eğitimi alabilmek için lise diploması yeterlidir.

Yurtdışında çalıştığımız ülkelerdeki üniversitelerin çoğunun YÖK denkliği bulunmaktadır. YÖK, Türkiyede üniversite sınavına girmeyi tercih etmeyen öğrencilerin, yurtdışında dünya ilk 500 sıralamasında yer alan üniversitelerden mezun olmaları durumunda yine denkliık vermektedir.


Öğrencilerimiz isterlerse eğitimlerini gittikleri ülkelerde tamamlayabilir, dilerlerse uygun kontenjanlar olması halinde ve Türkiye'de üniversite sınavında barajı geçmiş olmaları durumunda Türkiyede üniversitelere yatay geçiş yapabilirler.

POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimiz ile birlikte onların hedeflerini belirleme sürecimiz henüz lise yıllarında eğitimleri devam ederken başlar. Öğrencilerimizi, Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavına odaklanmak yerine, lise notlarına konsantre olmalarını sağlayarak, yurtdışında hangi bölümü okumak istiyorlarsa ona göre yönlendirmelere başlamaktayız.

Yurtdışında üniversite eğitimi almaya lise son sınıfta karar vermiş öğrencilerimiz için dahi pek çok alternatif bulunmaktadır. Önemli olan öğrencilerimiz için bütçeleri ve gelecek hedefleri doğrultusunda, bununla birlikte eğitim alt yapıları ve kültürel beklentilerini de karşılayacak şekilde alternatifler üretmek ve onları bu uzun yolculuklarına doğru şekilde hazırlayabilmektir.


    © Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.