Kabul Şartları

Yurtdışı Üniversite - Kabul Şartları

POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak öğrenci yerleştirdiğimiz her ülkede üniversite kabul prosedürleri, şartları ve başvuru zamanlamaları birbirinden farklı süreçlerde ilerleyebilmektedir. 

AMERİKA, KANADA, İNGİLTERE, AVUSTRALYA ÜNİVERSİTE KABUL ŞARTLARI: 
 
- Geçerli Seviyede İngilizce  
- Lise Not Ortalaması
- Sosyal Sorumluluk Çalışmaları Belgeleri
- Spor Faaliyetlerini Kanıtlayan Belgeler
 
NOT 1: İngilizce seviyeleri ve lise not orlamaları direk üniversite başvurusu yapmaya yetmeyen öğrencilerimiz öğrenim görecekleri üniversitede veya üniversiteye bağlı kurumlarda hem ingilizcelerini ilerletebilir hem üniversite hazırlık ve geçiş yılı eğitimleri ile üniversitelerden şartlı kabul alabilmektedirler.
 
NOT 2 : LİSE EĞİTİMLERİNİ de bu ülkelerde almış olan öğrencilerimiz, hem üniversitelere direk başvuru yapma hem de burs kazanma şansını elde etmiş olurlar.
 
 
ALMANYA ÜNİVERSİTE KABUL ŞARTLARI :
 
- Geçerli Seviyede Almanca  
- Lise Not Ortalaması
- Üniversite Yerleştirme Sonuç Belgesi
 
NOT: Almanca seviyeleri direk üniversite başvurusu yapmaya yetmeyen öğrencilerimiz öğrenim görecekleri üniversitede veya üniversiteye bağlı kurumlarda almanca eğitimi alabilirler.
 
MACARİSTAN, POLONYA ÜNİVERSİTE KABUL ŞARTLARI : 
 
- Geçerli Seviyede İngilizce  
- Lise Not Ortalaması
 
NOT: İngilizce seviyeleri direk üniversite başvurusu yapmaya yetmeyen öğrencilerimiz öğrenim görecekleri üniversitede veya üniversiteye bağlı kurumlarda ingilizce eğitimi alabilirler. 

© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.