Almanya Üniversiteleri

Yurtdışı Üniversite - Almanya Üniversiteleri

Almanya'da  lisans ve yüksek lisans programlarında yüzlerce seçeneğiniz olduğunu bilmenizi isteriz. Alman üniversitelerinde lisans eğitimleri de oldukça geniş alternatiflere sahiptir. Almanya'da, yaklaşık olarak 200 kadar üniversite bulunmaktadır. Almanya'da üniversite eğitimi 4 yıl sürer. Almanya'da üniversite eğitimi ücretsizdir.

Almanya Üniversiteler Listesi için TIKLAYINIZ..

Almanya'da Üniversiteye Yerleşebilmek için :

1 - TestDAF (Almanca yeterlik belgesi)
2 - Türkiye'de Üniversite Yerleştirme Sonuç Belgesi
 

Yurtdışında Üniversite Eğitimi denilince özellikle mühendislik ve TIP alanlarında Almanya'nın akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi olması tesadüf değildir. Belki en iyi eğitimi almak istiyorsunuz belki de İngilizcenizin yanında Almancanızı mükemmel düzeye getirip kariyer çalışmalarınıza hız vererek alanınızdaki profesyonellerle çalışmak istiyorsunuz. Sebebiniz her ne olursa olsun, Almanya, dünyanın en çok tercih edilen prestijli eğitim lokasyonlarından biridir ve eğitim standartları oldukça yüksektir.

Üniversite sayısının 110a yaklaştığı ve teknik ve mesleki eğitimlerin sunulduğu eğitim kurumlarının sayısının da yaklaşık 200 olduğu Almanya'da bugün itibariyle öğrenim gören uluslararası öğrenci sayısı yaklaşık olarak 300,000 kadardır.

Almanya'da Üniversite Eğitimi Size Neler Sağlar :

* Dünyanın bir çok ülkesinden gelen farklı kültürden insanları bir arada görme ve tanıma imkanı,

* Eğitim süreniz boyunca Almanya'da yaşayacağınız için, Almancayı yerinde öğrenme şansı,

* Almanca seviyeniz başvuru esnasında TestDaf düzeyinde olmasa bile, üniversitelerin bünyesinde veya Poseidon Yurtdışı Eğitim'in Türkiye Resmi Temsilciliğini yaptığı Almanca Dil Okullarımızda almanca düzeyinizi istenilen seviyeye getirip üniversite eğitiminize başlama kolaylığı,

* Almanya üniversitelerinin teori ile birlikte araştırma ve uygulamaya yönelik bir eğitim sistemine sahip olmaları,

* Almanya'daki tüm üniversitelerin YÖK denkliğinde olması,

* Alman üniversitelerden alınan diploma, tüm dünyada geçerli ve başarılı bir kariyerin anahtarı olması,

* Alman üniversitelerinde eğitim görürken, hem Avrupa'nın diğer ülkelerinde hem tüm dünyanın pek çok üniversite ile özel anlaşmalar kapsamında 1 dönem veya 1 yıl eğitim görebilme imkanı,

* Almanya'da üniversite eğitiminin yabancı uyruklu öğrenciler için de ücretsiz olması,

* Yabancı öğrencilerin, üniversite eğitimi esnasında haftada 20 saatlik çalışma izni bulunması,

* Tüm yabancı öğrencilere mezuniyet sonrası, ekstra 1 yıl çalışma ve oturum izni verilmesi.

Referanslarınıza ve CV'nize Almanya diplomanızı ve iş deneyiminizi ekleyerek, profesyonel iş hayatınıza rakiplerinizden bir adım önde başlayabilirsiniz. Sahip olacağınız prestijli diploma sayesinde, her mezun öğrencinin hayallerini süsleyen dünyaca ünlü global şirketlerde çalışma isteğiniz kolaylıkla kabul edilecektir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.